Szybkie kredyty, wysokie odsetki

14 lutego
09:33 2011

Któż z nas nie potrzebował na gwałt pieniędzy? Nie zawsze pożyczka od znajomych, czy rodziny wchodzi w grę. Co wtedy? Odpowiedzią mogą być szybkie kredyty. Różna-kredyt gotówkowe, kredyt w koncie, kredyt lombardowy, pożyczka w instytucji para bankowej czy nawet pożyczki społecznościowej. Możliwości jest wiele, ale w pośpiechu możemy wybrać złe rozwiązanie. Możemy po prostu przepłacić za szybki kredyt. Co więc wybrać?

W banku nie tak źle
Kredyty bankowe są dobrze regulowane przez prawo-można się więc spodziewać, że w banku za kredyt nie przepłacimy. Nie zawsze jest to zgodnie z rzeczywistością. Co prawda ustawa antylichwiarska ustala, że oprocentowanie nominalne i prowizja nie mogą przekroczyć określonych kwot, ale banki mogą stosować inne koszty, które sprawią, że szybkie kredyty w banku staną się również drogie. Niemniej jednak w pierwszej kolejności sprawdź właśnie kredyty bankowe. Debet w koncie, czy kredyt gotówkowy może okazać się najlepszych panaceum na potrzeby gotówkowe. Można je otrzymać stosunkowo szybko i nie muszą być drogie. Szczególnie, jeśli sprawdzimy w swoim banku, w którym mamy konto bankowe. Jeśli jednak szukasz szybkiego kredytu, to raczej unikaj karty kredytowej. Chyba że nie potrzebujesz gotówki, a wystarczy ci limit kredytowy na transakcje bezgotówkowe.

A co jeśli w banku będzie spotka cię odmowa kredytu?
Nie wszyscy jednak mogą otrzymać kredyt w banku. Co z tymi, którzy mają złą historie kredytową lub ich zdolność kredytowa już nie pozwala uzyskać bankowego kredytu? Dla tych osób szybkie kredyty kojarzyć się z lombardami, czy pożyczkami w para bankach. Jeśli jednak ostatnim ratunkiem są kredyty lombardowej, pożyczki społecznościowe lub pożyczki w para bankach, to musisz szczególnie uważać. Pieniądze można dzięki nim uzyskać bardzo szybko. Ale koszty takiej operacji mogą być naprawdę wysokie. Nawet kilkadziesiąt lub kilkaset procent w skali roku. Oprocentowanie, prowizje, ubezpieczenie kredytu, inne opłaty mogą skutecznie obejść ustawę antylichwiarskiej. A pożyczając w Internecie, trzeba dobrze sprawdzić, czy kontrahent jest godny zaufania i nie będzie chciał wcześniej zwrotu pieniędzy niż przed końcem trwania umowy.