Na czym polega PayBack przy kartach kredytowych?

26 czerwca
18:01 2017

Posiadacze kart kredytowych mogą skorzystać z możliwości, jakie daje program PayBack.

W tej chwili praktycznie każdy bank oferuje swoim klientom możliwość założenia karty kredytowej. Z tej możliwości korzysta wielu konsumentów. Jest to zrozumiałe, ponieważ karty kredytowe są wygodnym sposobem kredytowania. Ich największym atutem, jak przyznaje większość klientów, jest fakt, że przy regularnej spłacie są najbardziej opłacalnym produktem kredytowym na rynku. Karta kredytowa to jednak nie tylko możliwość korzystania z limitu kredytowego, ale również dodatkowe zyski i rozwiązania. Przypadkiem takiego rozwiązania jest połączenie karty kredytowej z programem PayBack.

Karta kredytowa z programem PayBack to połączenie limitu kredytowego, który możemy wykorzystać w ciągu miesiąca, oraz zbierania punktów w programie lojalnościowym. Ten program jest znany dość dobrze osobom, które często jeżdżą samochodem i kupują paliwo na stacjach benzynowych. Jeśli założymy sobie kartę PayBack, to przy wydawaniu pieniędzy na paliwo możemy zbierać punkty. Określona wydana kwota daje nam z góry ustalony bonus punktowy. Uzbierane punkty później da się zamienić na różne dobra konsumpcyjne. Może to być na przykład sprzęt AGD lub RTV.

W przypadku kart kredytowych z opcją PayBack sytuacja przedstawia się podobnie. W momencie, kiedy wykonamy transakcję przy użyciu karty kredytowej, na naszym koncie pojawiają się nowe punkty. W ten oto sposób zwykli konsumenci bez konieczności wyrabiania specjalnej karty PayBack mogą zdobywać punkty w tym programie, co później przekłada się na możliwość dokonania zakupów produktów znajdujących się w katalogu PayBack.

Wydaje się, że takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne i warto o nim pomyśleć. Jeśli nas ono interesuje, zapytajmy w naszym banku, czy oferuje właśnie taką kartę z opcją PayBack. Dla osób, które dokonują w ciągu miesiąca wielu transakcji kartą kredytową, jest to rozwiązanie niezwykle korzystne. Dla tych, którzy jeszcze nie przekonali się do kart kredytowych, karta w systemie PayBack może okazać się formą zachęcenia do podjęcia próby. Uzbieranie sporej ilości punktów lojalnościowych może zaowocować bardzo miło niespodzianką dla nas. Jest to opcja, którą zdecydowanie warto rozpatrzyć.