Bankomaty WBK

16 grudnia
21:06 2011

W dzisiejszych czasach każdy kto posiada konto osobiste w banku ma dostęp do swoich pieniędzy o każdej porze dnia i nocy, a to wszystko dzięki bankomatom.

Dostęp do bankomatów z kolei oferuje prawie każdy bank. Bardzo często wybór banku w jakim chcemy założyć rachunek uzależniony jest od wielkości sieci bankomatów. Im ich więcej tym lepiej i szybszy dostęp do pieniędzy.
Dzięki nowym technologiom osoby niepełnosprawne w dużym stopniu mogą korzystać z narzędzi codziennego użytku, które ułatwiają życie. Banki idąc z duchem czasu również zainteresowały pomocą dla tych ludzi. Bank WBK zainstalował bankomaty, które poza obsługą stałych klientów, umożliwiają wypłatę gotówki również osobom niewidomym.
Bankomaty WBK dla osób niewidomych nie różnicą się niczym od tych tradycyjnych, ponieważ właśnie w nich zostało zainstalowane gniazdo słuchawkowe, które umożliwia obsługę bankomatu przez niewidomych.

Bankomaty WBK dla niewidomych, krok po kroku.

Aby skorzysta z takiego bankomatu wystarczy posiadać słuchawki z tradycyjną końcówką mini jack i podłączyć e do bankomatu. W tym momencie osoba niewidoma usłyszy w słuchawkach wszystkie komunikaty dzięki, którym może wypłacić gotówkę. Bank WBK zapewnia, że taka transakcja jest w zupełności bezpieczna ponieważ komunikaty słyszane są wyłącznie w zestawie słuchawkowym.
Aby sprawdzić gdzie znajdują się bankomaty dostosowane do potrzeb osób niewidomych informacje na ten temat widoczne są bezpośrednio na stornie internetowej banku Zachodniego WBK. Można z niej odczytać, że takie bankomaty znajdują się w całej Polsce nie tylko w dużych miejscowościach ale także w tych mniejszych.
Bankomaty WBK dla osób niewidomych to wspaniałe rozwiązanie ponieważ dzięki nim tacy ludzie mają więcej możliwości do bycia samodzielnym. Wielki plus dla banku za taką inicjatywę.