Ubezpieczenie kredytu – zabezpieczeniem klienta

28 października
11:26 2011

Ubezpieczenie kredytu to jego zabezpieczenie związane z gwarancją spłaty. Jest korzystnym rozwiązaniem zarówno dla banku jak i dla kredytobiorcy. Zwane także ubezpieczeniem od utraty pracy, w większości banków jest wliczone w koszty kredytu, bądź stanowi jego opcję dodatkową, na które możemy, ale nie musimy się decydować.

Ubezpieczenie kredytu, jest nam potrzebne?
Ubezpieczenie kredytu, zwane także ubezpieczeniem od utraty pracy, w tak niepewnych czasach, w jakich dzisiaj żyjemy jest komfortem, stabilizacją i ochroną zarazem. W  przypadku utraty pracy, bądź ciężkiej choroby lub śmierci kredytobiorcy, który jest zazwyczaj także głównym żywicielem rodziny, koszty rat kredytu przejmuje na „swoje barki” towarzystwo ubezpieczeniowe, współpracujące z bankiem.
Przed podpisaniem umowy ubezpieczeniowej warto poznać dokładnie jej warunki, ponieważ pojęcie ubezpieczenia od utraty pracy nieco różni się w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych. Istotny jest fakt, że owe ubezpieczenie odnosi się tylko do sytuacji, gdy pracodawca rozwiąże umowę z kredytobiorcą. Kiedy do zerwania umowy dojdzie za pomocą porozumienia stron, bądź na indywidualne życzenie pracownika, klient nie może liczyć na wsparcie banku przy spłacie rat.

Argumentem przemawiającym na korzyść ubezpieczenia jest możliwość zwolnienia klienta z płacenia prowizji na rzecz banku, bądź obniżenia marży kredytowej. Musimy być świadomi, że jeśli nie zdecydujemy się na zakup ubezpieczenia, powinniśmy zapewnić sobie zabezpieczenie w inny sposób. Dobrym pomysłem może być wówczas ulokowanie naszych oszczędności na bezpieczniej lokacie z dzienną kapitalizacją, bądź koncie oszczędnościowym. Bowiem: „przezorny zawsze ubezpieczony”.