Obecnie karta debetowa jest standardem

20 lutego
10:30 2012

Obecnie karta debetowa jest standardem związanym z każdym kontem osobistych. W zasadzie żaden bank nie oferuje rachunku d o którego nie przysługiwałyby karty debetowe. Na jakich zasadach działają owe karty i jakie mamy z nich korzyści? Sprawdźmy.

Istnieje wiele kart bankomatowych. Mogą to być karty kredytowe, płatnicze lub najbardziej popularne karty debetowe. Niemniej jednak jak to w życiu bywa nic nie jest za darmo dlatego wybierając konto w banku musimy zwrócić uwagę nie tylko na opłaty za transakcje ale również za posiadanie i korzystamy z kary debetowej.
Prawie każdy bank posiada do wyboru kilka kont osobistych. Trudno więc zdecydować się na te konkretne. Niektórzy zaś wybierają pierwsze lepsze konto ponieważ nie mają czasu na przebrnięcie przez masę ofert jakimi zasypują nas banki. Należy jednak pamiętać ze źle wybrane konto może za sobą nieść konsekwencje związane z wysokimi kosztami, chociażby właśnie z posiadaniem karty. Niekiedy banki pobierają opłaty wynoszące kilkadziesiąt złotych na kwartał, inne zaś wprowadzają promocje przy którym za określone użytkowanie karty nie zapłacimy nic. Na przykład bank PKO BP oferuje konto dla młodych, które rzeczywiście jest prawie darmowe. Istnieje jedno ale, jeśli posiadacz konto będzie płacić na swoje zakupy minimum 300 złotych miesięcznie nie zapłacić nic za kartę w przeciwnym razie opłata ta będzie wynosiła 5 złotych miesięcznie. Oczyścicie inne banki oferują podobne karty debetowe wystarczy jedynie zagłębić się nieco bardziej w ich oferty.

Karty debetowe, a koszty prowadzenia konta, który bank wybrać?

Aby wybrać najlepsze konto bankowe, za które zapłacimy jak najmniej należy sprawdzić rankingi internetowe, które klasyfikują propozycje banków. Dzięki temu możemy wybrać tanią ofertę która daje również tanie karty debetowe.