Karta debetowa dla każdego

23 lutego
12:09 2012

Obecnie każdy kto posiada konto w banku do swojej dyspozycji dostaje również kartę debetową, można ją spotkać w prawie każdy portfelu dorosłego człowieka. Karta debetowa przede wszystkim ułatwia nam codzienne życie.

Wybierając konto w banku zwracamy uwagę nie tylko na koszty związane z przelewami ale coraz częściej interesuje nas jedynie korzystanie z karty płatniczej. Sprawdzamy koszty jej utrzymania i opłaty za jej używanie.

Karta debetowa, co to takiego?

Karata debetowa to inaczej karta płatnicza, którą bank wydaje do naszego rachunku bankowego. Nie ważne jaki jest to rodzaj konta każdemu klientowi przysługuje owa karta. Najlepszą cechą karty debetowej jest to, że dzięki niej możemy płacić za rachunki o każdej porze dnia i nocy bez konieczności posiadania przy sobie gotówki. Poza tym karta debetowa jest dobrym kontrolerem wydatków ponieważ płacą za rachunki nigdy nie przekroczymy debetu na koncie. Karta ta bowiem nie jest karta kredytową. Oprócz robienia zakupów za pomocą karty, służy nam ona do pobierania pieniędzy z bankomatu, które również dostępne są w każdym czasie.

Karta debetowa, a opłaty za jej posiadanie.

Gdy szukamy konta bankowego i szczególnie bardzo zależy nam na niskich kosztach za jej posiadanie musimy zwrócić szczególną uwagę na następujące aspekty. Po pierwsze jeśli nie chcemy płacić prowizji za korzystanie z „obcych” bankomatów czyli takich, które nie należą do banku, w którym mamy konto musimy sprawdzić jaką siec bankomatów posiada nasz bank. Poza tym upewnijmy się czy zaliczymy się do grona osób, które będą mogły korzystając „prawie za darmo” z bankomatów typu euronet czy cach for you. Warto również upewnić się ze bank pobiera niskie opłaty za samo posiadanie karty. W dzisiejszych czasach posiadanie karty debetowej powinno kosztować parę złotych w miesiącu a nie kilkadziesiąt.