Jak działają karty podarunkowe?

08 kwietnia
14:34 2017

Wiele jest rodzajów kart płatniczych i różne są zasady ich działania: aby nie mieć problemów, należy je poznać. A jak działają karty podarunkowe?

Świat kart płatniczych jest zróżnicowany i barwny, bogata jest też oferta. Niestety, często nie do końca przemyślane są decyzje klientów. Nadal wiele osób nie zna zasad korzystania z kart kredytowych. Karty kredytowe oznaczają bezgotówkowe zakupy i usługi. Często w gorączce zakupów właściciele tych kart zapominają, że zaciągają właśnie kredyt w banku. Zapominają też o terminach rozliczeń z bankami i później wpadają w kłopoty finansowe, bowiem nierozliczenie się z bankiem w określonym czasie oznacza duże koszty. Nie wolno tak postępować. Trzeba wiedzieć, że kredyty zaciągane za pośrednictwem kart kredytowych są praktycznie bezpłatne, ale tylko wtedy, kiedy właściciele kart kredytowych rozliczają się z bankami w ustalonych przez te banki terminach bezodsetkowych.

Inaczej wygląda sytuacja, jeżeli korzystamy z kart debetowych, ponieważ można z nich korzystać tylko do wysokości środków, jakie są na kontach osobistych lub do wysokości limitu debetowego przyznanego przez bank. Jeszcze inaczej działają karty podarunkowe, zwane inaczej upominkowymi. Comperia.pl dokładnie wyjaśnia, na jakich zasadach działają karty podarunkowe i jak należy z nich korzystać. Karty upominkowe są rodzajem elektronicznych kart przedpłaconych. Aby móc z takich kart korzystać, najpierw należy je doładować, czyli wpłacić na nie pewną sumę pieniędzy. Najmniej można wpłacić 20 zł, a najwięcej nawet kilka tysięcy. Taka karta niewiele się różni od zwykłej karty płatniczej, ale jak twierdzi Comperia.pl, jest o wiele bardziej przyjazna niż zwykły papierowy bon towarowy, a poza tym można z niej korzystać wielokrotnie. Najbardziej karta podarunkowa spełnia się przy – jak sama nazwa wskazuje – planowaniu prezentów na święta czy z okazji imienin, urodzin lub innych uroczystości rodzinnych. Trzeba też wiedzieć, gdzie jej szukać.

Karty podarunkowe można dostać niemal we wszystkich sklepach wielkich sieci handlowych czy też centrach handlowych. Jest to doskonały sposób na sprawienie komuś przyjemności. Nie zawsze trafiamy w gust osoby, którą pragniemy obdarować. Najlepiej postawić właśnie na karty podarunkowe, ponieważ każdy może sam sobie kupić to, na co ma ochotę. Karty podarunkowe, inaczej upominkowe, doskonale się przyjęły i cieszą się coraz większym zainteresowaniem.