Karta debetowa do kont walutowych w Credit Agricole juz dostepna

23 września
14:32 2016

Credit Agricole wprowadził do swojej oferty nowe praktyczne rozwiązanie jakim jest karta debetowa do kont walutowych.

Klienci Credit Agricole mogą otwierać rachunki walutowego w dolarach amerykańskich, funtach oraz euro. Taka możliwość istnieje dla klientów posiadających 1 Konto i Konto PROSTOszczędzające. Obecnie klienci, którzy korzystają z takich kont mogą cieszyć się możliwościami jakie daje karta debetowa Visa Walutowa. Jest to karta debetowa stworzona specjalnie pod kątem kont walutowych. Największym atutem tej karty płatniczej jest to, że umożliwia ona dokonywanie płatności rozliczanych od raz w walutach w jakich prowadzony jest nasz rachunek.

Jeśli zdecydujemy się na taką kartę to jako posiadacz 1 Konta, Konta PROSTOszczędzającego lub Konta PROSTOszczędzającego PLUS zapłacimy 6 zł miesięcznie. Gdy jesteśmy posiadaczami Konta PROSTOszczędzającego PREMIUM to ten koszt wyniesie tylko 3 zł. W przypadku wypłat dokonywanych poza granicami Polski Credit Agricole nalicza 5-złotową opłatę dla klientów, którzy posiadają wszystkie konta z wyjątkiem Konta PREMIUM. W opcji PREMIUM wypłaty gotówki za granicą nic nas nie kosztują.

Dzięki karcie walutowej Visa w Credit Agricole znacznie zwiększy się elastyczność konsumenta. W tej chwili nie musimy padać ofiarą przewalutowywania i każda nasza transakcja będzie księgowana w taki sposób jak chcemy.

Przy okazji tej wygodnej karty płatniczej warto wspomnieć o bogactwie rozwiązań związanych z usługami walutowymi w banku Credit Agricole. Oprócz wcześniej wspomnianych kont osobistych dla klientów indywidualnych bank przygotował produkty oszczędnościowe w walutach obcych. Są to lokaty roczne, 2-letnie i 3-letnie. Możemy z nich skorzystać w sytuacji kiedy mamy rachunek w określonej walucie. Oprocentowanie takiej lokaty w skali roku wynosi maksymalnie 1 proc.

 Podsumowując, połączenie konta walutowego (np. w euro) i karty walutowej w Credit Agricole to kapitalne zestawienie, które sprawi, że oszczędzimy dużo będąc za granicą. Karta pozwala nam na robienie transakcji wszędzie tam gdzie znajduje się znak Visa. Dzięki niej nie jest konieczne przewalutowywanie, a co za tym idzie posiadacz karty nie jest zdany na aktualny kurs waluty. Z tych względów walutowa karta debetowa wydaje się być rozwiązaniem wprost stworzonym dla osób mobilnych i często przebywających za granicą – choć nie tylko dla nich.