Getin Bank udostępnia Kartę Visa SimplyOne

15 grudnia
20:04 2016

Getin Bank przygotował dla swoich klientów nową kartę płatniczą, Kartę Visa SimplyOne, która może pełnić – w zależności od potrzeby – funkcję karty debetowej lub kredytowej. A to wszystko w jednym "plastiku".

Getin Bank to pierwszy wydawca na polskim rynku nowoczesnej, wieloaplikacyjnej karty Visa SimplyOne. Visa SimplyOne to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na korzystanie z dwóch kart płatniczych przy pomocy tylko jednej karty. Karta dostępna w Getin Banku pozwala klientom na realizację transakcji w funkcji debetowej i kredytowej. Dyrektor Biura Kart Płatniczych Getin Banku Paweł Wawiernia podkreślił, że bank jest bardzo zadowolony z tego, że może zaoferować swoich klientom takie innowacyjne rozwiązanie.

Jak działa dokładnie taka karta? W pierwszej kolejności należy podkreślić, że bank-wydawca karty ustala, jakie funkcje będzie ona oferowała (debet, kredyt lub karta przedpłacona). Kolejny element to ustalenie funkcji, która będzie domyślna. Wybranie funkcji jako domyślnej oznacza zapisanie jej nie tylko w mikroprocesorze, ale także na pasku magnetycznym karty. Druga funkcja zostaje wpisana zaś tylko w mikroprocesorze. Co ważne, Visa SimplyOne oferowana przez GetinBank pozwala na obsługiwanie płatności zbliżeniowych w obu funkcjach.  Każda z funkcji posiada taki sam okres ważności. Różnią je jednak numery kart, a także kody CVV2. Numery znajdziemy na karcie. Numer karty głównej umieszczono na awersie, a karty dodatkowej na rewersie. Kody CVV2 umiejscowione są z kolei za paskiem do podpisu (karta główna) i za numerem karty drugiej (karta dodatkowa).

Korzystanie z karty nie jest trudne. W terminalach POS użytkownik otrzymuje zapytanie o to z której funkcji chce skorzystać. W przypadku terminali bez tej funkcji automatycznie zostanie wybrana karta główna. Podobnie dzieje się w przypadku bankomatów.  

Klienci Getin Banku mogą wyrobić sobie kartę Visa SimplyOne za darmo. To samo dotyczy jej obsługi. Podobnie wygląda sprawa w przypadku nowych klientów banku. Getin Bank do karty dołącza bezpłatne ubezpieczenie.

Podsumowując, Getin Bank daje swoim klientom (starym i nowym) do ręki nowatorskie narzędzie płatnicze, które sprawia, że będziemy mieć więcej miejsca w portfelu i nie będziemy się przejmować tym, że zapomnieliśmy karty. Szeroki zakres funkcji i możliwość korzystania z karty w bankomatach, zbliżeniowo i w Internecie sprawiają, że Visa SimplyOne to jeden z najwszechstronniejszych produktów płatniczych na rynku.